5 - 13 - MAY KUNLARI AMALGA OSHIRILGAN “SALOMATLIK POYEZDI” FAOLIYATI BO‘YICHA MAʼLUMOTNOMA
O‘sib kelayotgan yosh avlodni jismonan sog‘lom va maʼnan yetuk, yuksak salohiyatli etib tarbiyalash, ijtimoiy himoyaga muhtoj aholi qatlamlarini malakali tibbiy xizmat bilan qamrab olish maqsadida “Sog‘lom avlod uchun” xalqaro xayriya fondi va “O‘zbekiston temir yo‘llari”
DAK bilan hamkorlikda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2015-yil 18-fevraldagi PQ-2302-sonli qarori bilan tasdiqlangan “Keksalarni eʼzozlash” Davlat dasturi to‘g‘risidagi qarori ijrosini taʼminlash yuzasidan Surxondaryo va Qashqadaryo viloyatlarining chekka hamda ekologik jihatdan noqulay hududlarida istiqomat qiluvchi ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarga malakali tibbiy yordam ko‘rsatish va insonparvarlik yordamlarini yetkazib berish maqsadida 2015-yilning 5-13-may kunlari Toshkent – Surxondaryo (Sariosiyo-Qumqo‘rg‘on-Boysun-Darband) – Qashqadaryo (Oqrabot-Dehqonobod) – Toshkent yo‘nalishida “Salomatlik poyezdi” tashkil etildi.

В целях воспитания подрастающего молодого поколения физически здоровым и психически зрелым, с высоким потенциалом, охвата слоев населения, нуждающихся в социальной защите, квалифицированными медицинскими услугами, Международный благотворительный фонд «За здоровое поколение» и «Железные дороги» Узбекистана" "
Во взаимодействии с ДАК в целях обеспечения реализации решения Президента Республики Узбекистан о Государственной программе «Уважение пожилых людей», утвержденной постановлением Президента Республики Узбекистан от 18 февраля 2015 года № PQ-2302 в целях оказания квалифицированной медицинской помощи и гуманитарной помощи семьям, нуждающимся в защите, 5-13 мая 2015 года, Ташкент – Сурхандарьинская (Сариосие-Кумкурган-Бойсун-Дербанд) – Кашкадарья (Оработ-Дехханабад) – Ташкент «Поезд здоровья» организован в г.