"Sog‘lom avlod uchun" fondining 2024 yil 1 chorakdagi xarajatlari
| 1. | Давлат ва Фонднинг ўз дастурларини амалга ошириш билан боғлиқ харажатлар | 650 180 349,00 | |
| 1.1. | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарорига мувофиқ кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳларини сақлаш учун бюджетдан ажратмалар. 02/22/1996 йил 71-сон учун | 128 054 128,00 | |
| 1.2. | "Friedensdorf International" (Германия) лойиҳаси доирасида Ўзбекистон Республикаси клиникаларида бемор болаларда жарроҳлик амалиётларини ўтказиш | 4 800 000,00 | |
| 1.2.1. | Туғма юрак нуқсони "Тетрада Фалло, ДМЖП, ДМПП, СЛА, ЛГ, ОАВК." | - | |
| 1.2.2. | Ортопедик жарроҳлик "Туғма бўйин қийшиқлиги, маймоқлик, ортопедик оёқ нуқсони. | 3 000 000,00 | |
| 1.2.3. | Юз-лаб жарроҳлиги "лаб ва танглайни туғма нуқсони, лаб-бурун деформацияси, каверноз гемангиомаси" | - | |
| 1.2.4. | Пластик жарроҳлик "қўл ва оёқнинг куйишдан кейинги келлоид контрактуралари, синдактилия, полидактилия" | 1 800 000,00 | |
| 1.2.5. | Бошқа харажатлар-банк комиссияси, иш юритиш | - | |
| 1.3. | Фонднинг Низомида кўрсатилган миссияларни бажариш мақсадида «Procter & Gamble» ташкилоти билан ҳамкорликдаги - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола" лойихалар | 123 325 743,35 | |
| 1.4. | Қўшма Штатлари Халқаро Тараққиёт Агентлиги (ЮСАИД) ҳомийлигидаги "Тинчлик учун озиқ-овқат" лойиҳаси бўйича «Breedlove» корпорацияси (АҚШ) томонидан ишлаб чиқарилган сувсизланган сабзавотли шўрвани тарқатиш кўринишида «Resource and Policy Exchange» ташкилоти томонидан (АҚШ) (грант) инсонпарварлик ёрдамини кўрсатиш. | - | |
| 1.5. | Марказий Осиёда сил касаллигини бартараф этиш лойиҳаси Жиззах, Сирдарё ва Фарғона вилоятларидаги тиббиёт муассасаларини тиббий буюмлар ва жиҳозлар кўринишида қўллаб-қувватлашга қаратилган. (лойиха) | 334 507 528,31 | |
| 1.6. | Фонднинг халқаро ҳамкорларидан гуманитар ёрдам жалб қилиш, шунингдек Фонд устав фаолиятининг шаффофлиги ва ҳисобдорлигини таъминлаш бўйича чора-тадбирларни амалга ошириш билан боғлиқ харажатлар | 10 518 000,00 | |
| 1.7. | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 22 йил 1996 февралдаги 71-сонли "Ўзбекистон Республикасида тиббий-ижтимоий патронаж тизимини ташкил этиш тўғрисида" ги қарори ижроси билан боғлиқ харажатлар, кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳлари фаолиятининг мақсади доимий ва доимий фаолиятидир. Оила, бир гуруҳ шахслар ва жисмоний шахсларнинг, айниқса қишлоқ жойларда тиббий ва ижтимоий ёрдамга, шу жумладан бюджет маблағларига бўлган эҳтиёжларини қондиришни тизимли ўрганиш. | 48 974 949,34 | |

Расходы МНБФ "Соглом авлод учун" за 1 квартал 2024 года
| 1. | Расходы, связанные с реализацией Государственных и собственных программ Фонда | 650 180 349,00 | |
| 1.1. | Расходы бюджетных ассигнований на содержание передвижных бригад медико-социальной помощи в соответствии с постановдением Кабинета Министров РУз. от 22.02.1996г. за №71 | 128 054 128,00 | |
| 1.2. | Грант "Friedensdorf International" (Германия) проведение операций в клиниках Республики Узбекистан | 4 800 000,00 | |
| 1.2.1. | Врожденный порок сердца "Тетрада Фалло, ДМЖП, ДМПП, СЛА, ЛГ, ОАВК." | - | |
| 1.2.2. | Ортопедические операции "Врождённая кривошея, косолапость, ДЦП," | 3 000 000,00 | |
| 1.2.3. | Челюстно-лицевые операции "с врожденной аномалией губы и неба, носогубная деформация, кавернозные гемангиомы" | - | |
| 1.2.4. | Пластические операции "Послеожоговое келоидные контрактуры руки и ноги, Синдактилия, Полидактилия, " | 1 800 000,00 | |
| 1.2.5. | Прочие расходы - комиссия банка, канцтовары | - | |
| 1.3. | Во исполнение уставных задач Фонда и в целях реализации совместно с компанией «Procter & Gamble» Программ - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола". | 123 325 743,35 | |
| 1.4. | Проект «Продовольствие во имя мира», спонсированной Агентством США по международному развитию (ЮСАИД), направленной на оказание гуманитарной помощи в виде распределения дегидратированного овощного супа, произведенного корпорацией «Breedlove» (США), от организации «Resource and Policy Exchange» (США) (грант) | - | |
| 1.5. | Проект в трех пилотных регионах (Сырдарьинская и Ферганская области) Проекта USAID по ликвидации туберкулеза в Центральной Азии USAID "Ликвидация туберкулеза в Центральной Азии" - обеспечение работы мультидисплинарных команд -МДК (грант) | 334 507 528,31 | |
| 1.6. | Расходы, связанные с привлечением гуманитарной помощи от международных партнеров Фонда, а также осуществление мероприятий по обеспечению гласности и отчетности уставной деятельности Фонда | 10 518 000,00 | |
| 1.7. | Расходы по выполнению постановления Кабинета Министров Республики Узбекистанот 22 февраля 1996 года за №71 "О создании системы медико-социального патронажа в Республике Узбекистан", целью деятельности передвижных бригад медико-социальной помощи является постоянное и планомерное изучение удовлетворения потребности семьи, группы лиц и отдельных лиц, особенно в сельской местности, в медико-социальной помощи, включая бюджетные ассигнования. | 48 974 949,34 | |
| 2. | Расходы для осуществления уставной деятельности: | 414 122 005,51 | |
| 2.1. | Содержание Центрального аппарата, включая АУП, всех специалистов, технический персонал | 340 687 253,34 | |