2024 yilda "Sog‘lom avlod uchun" fondining  hisob raqamlariga  naqd pul tushumlari to‘g‘risida 1 chorak ma'lumotlari
“Соғлом авлод учун” халқаро хайрия фонди томонидан 2024-йил 1-чорак якунлари бўйича халқаро ҳамкорлардан инсонпарварлик ёрдами олингани тўғрисида ма’лумот – импорт
№ п/п Халқаро донор Махсулот номи № ГТД дона сум                        АҚШ доллари Инсонпарварлик юкларини олувчилар
1 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар ва тиббиёт буюмлари 26002/10.01.24/0002988 33043           1 944 972,70   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
2 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) ўқиш учун очки 26002/31.01.24/0010346 100000               47 000,00   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
3 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар  00102/05.02.24/0006406 12829             489 177,03   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
4 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар  26002/27.02.24/0019796 113124             291 081,60   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
5 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар  00102/28.02.24/0010886 3609               27 044,73   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
6 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар  00102/17.03.24/0012652 10753           2 412 881,99   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
7 Халқаро ташкилот “Americares” (АҚШ) дори-дармонлар  00102/20.03.24/0015452 21231             574 581,28   Вилоят соғлиқни сақлаш бошқармалари қошидаги даволаш прафилактика муассасалри ва Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
Жами           5 786 739,33
Махаллий хамкорлар
№ п/п Донор Махсулот номи кирувчи хужжат дона Жами суммаси (сўмда) Инсонпарварлик юкларини олувчилар
1 USAID/Eliminating Tuberculosis in Central Asia(ETICA) услубий қўлланмалар акт   08.01.2024 й 400         10 200 000,00    проект ЮСАИД    "Узбекистан,  туберкулездан холи"
2 "ARASHAN" MCHJ дори-дармонлар счет фактура -147  04.03.2024 12500       264 600 000,00   Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
3 "ARASHAN" MCHJ дори-дармонлар счет фактура- 248  29.03.2024 3000         63 149 890,00   Фонднинг кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
4 MCHJ"Transatlantic International" дори-дармонлар акт   29.03.2024 й 25000       718 170 500,00   "Саломатлик" поезди орқали Қорақалпоғистон Респудликасининг  кўчма ижтимоий патронаж бригадалари орқали етказиладиган муҳтож ахоли қатлами.
5 "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" MCHJ памперслар акт  11.03.2024 й 5760         90 541 440,00   проект "Сог тан - соглом бола"
6 Жамоат фонд "ONA" озиқ овқат махсулотлари акт  14.03.2024 й 5 400       121 708 266,66   Андижон, Фарғона ва Сирдарё вилоятидаги мухтож ахоли қатлами

Сведения о поступлении гуманитарной помощи МНБФ "Соглом авлод учун" за 1 квартал 2024 года от международных партнеров - импорт
Сведения о поступлении гуманитарной помощи МНБФ "Соглом авлод учун" за  1 квартал  2024 года от международных партнеров - импорт
№ п/п Международный донор наименование товара № ГТД кол-во ед.       сумма                         долл.США  Получатели гуманитарной помощи
1 Международная организация “Americares” (США) медикаменты и медицинские принадлежности 26002/10.01.24/0002988 33043           1 944 972,70   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
2 Международная организация “Americares” (США) очки для чтения 26002/31.01.24/0010346 100000                47 000,00   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
3 Международная организация “Americares” (США) медикаменты 00102/05.02.24/0006406 12829              489 177,03   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
4 Международная организация “Americares” (США) медикаменты и медицинские принадлежности 26002/27.02.24/0019796 113124              291 081,60   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
5 Международная организация “Americares” (США) медикаменты 00102/28.02.24/0010886 3609                27 044,73   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
6 Международная организация “Americares” (США) медикаменты 00102/17.03.24/0012652 10753           2 412 881,99   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
7 Международная организация “Americares” (США) медикаменты 00102/20.03.24/0015452 21231              574 581,28   Областные управления здравоохранения  для лечебно-профилактических учреждений, а также нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
Всего поступило           5 786 739,33
От местные партнеров
№ п/п Донор наименование товара Документ прихода кол-во ед.              всего Сумма всего,                    в сумах Получатели гуманитарной помощи
1 USAID/Eliminating Tuberculosis in Central Asia(ETICA) методические пособия акт прихода от 08.01.2024 г. 400         10 200 000,00   На проект ЮСАИД    "Узбекистан, свободный от туберкулеза"
2 "ARASHAN" MCHJ медикаменты счет фактура 147 от 04.03.2024 12500        264 600 000,00   Нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
3 "ARASHAN" MCHJ медикаменты счет фактура 248 от 29.03.2024 3000         63 149 890,00   Нуждающемуся населению через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
4 OOO "Transatlantic International" медикаменты акт прихода от 29.03.2024 г. 25000        718 170 500,00   Нуждающемуся населению Республики Каракалпакстан через поезд "Саломатлик" и через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда
5 "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" MCHJ памперсы акт прихода от 11.03.2024 г. 5760         90 541 440,00   На проект "Сог тан - соглом бола"
6 Общественный фонд"ONA" продукты питания акт прихода от 14.03.2024 г. 5 400        121 708 266,66   Нуждающемуся населению Андижанской, Ферганской и Сырдарьинской областей