“Sog‘lom avlod uchun” fondning 2024-yil 6 oylik yakunlari bo‘yicha hisob-kitob hisobvaraqlariga tushgan mablag‘lar to‘g‘risida ma’lumot
| № т\р | Номи | Умумий сумма (сўмда) | |
| 1 | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарорига мувофиқ кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳларини сақлаш учун бюджетдан ажратмалар. 02/22/1996 йил 71-сон учун | 274 500 951,90 | |
| 2 | Ўз бошланғич тузилмаларидан олинган даромад | 990 000 000,00 | |
| 3 | Жисмоний шахсларнинг инсонпарварлик киримлар | - | |
| 4 | Тўлов тизимлари орқали тушумлар | 7 701 997,68 | |
| 5 | Ташкилотларидан тушган тушумлар (маҳаллий ҳомийлар) жами: | 933 417 700,00 | |
| шу жумладан, | |||
| 5.1. | Фонднинг Низомида кўрсатилган миссияларни бажариш мақсадида «Procter & Gamble» ташкилоти билан ҳамкорликдаги - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола" лойихалар | 933 417 700,00 | |
| 6 | Халқаро грантлар жами | 2 163 303 384,30 | |
| 6.1. | Марказий Осиёда сил касаллигини бартараф этиш лойиҳаси Сирдарё ва Фарғона вилоятларидаги тиббиёт муассасаларини тиббий буюмлар ва жиҳозлар кўринишида қўллаб-қувватлашга қаратилган. (лойиха) | 921 486 409,30 | |
| 6.2. | "Friedensdorf International" (Германия) лойиҳаси доирасида Ўзбекистон Республикаси клиникаларида бемор болаларда жарроҳлик амалиётларини ўтказиш | 1 223 543 360,00 | |

Сведения о поступлениях денежных средств на расчетные счета МНБФ "Соглом авлод учун" за полугодие 2024 года
| Сведения о поступлениях денежных средств на расчетные счета МНБФ "Соглом авлод учун" за полугодие 2024 года | |||
| 1 | Бюджетные ассигнования на содержание передвижных бригад медико-социальной помощи в соответствии с постановдением Кабинета Министров РУз. от 22.02.1996г. за №71 | 274 500 951,90 | |
| 2 | Поступления от собственных низовых структур | 990 000 000,00 | |
| 3 | Пожертвования от физических лиц | - | |
| 4 | Поступления через платежные системы | 7 701 997,68 | |
| 5 | Поступления от сторонних организаций (местные спонсоры) всего: | 933 417 700,00 | |
| 5.1. | ООО "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" - Программы "Балогат даври" и "Сог тан - соглом бола" | 933 417 700,00 | |
| 6 | Международные гранты всего | 2 163 303 384,30 | |
| 6.1. | Проект в двух пилотных регионах (Сырдарьинская и Ферганская области) Проекта USAID "Узбекистан свободный от туберкулеза" - создание и содержание мультидисплинарных команд -МДК. | 921 486 409,30 | |
| 6.2. | Проект Мнеждународной организации "Friedensdorf International" (Германия) оперативное лечение детей в клиниках Узбекистана | 1 223 543 360,00 | |