"Sog‘lom avlod uchun” fondi va “Resource and Policy Exchange” (AQSh) o‘rtasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi shartnomalarga muvofiq, USAID tomonidan ajratilgan mablag‘ hisobidan “Tinchlik uchun oziq-ovqat” loyihasi 2010-yilda muvaffaqiyatli amalga oshirildi. 2010-2023 yillar mobaynida vitamin va minerallar bilan boyitilgan quruq sabzavotli sho'rvalar shaklida insonparvarlik yuklari jami 1 ming 557,96 tonnadan iborat 4 million 423,5 ming AQSH dollaridan ortiq mablag‘ o‘z vaqtida taqsimlanib, O‘zbekiston Respublikasi ijtimoiy muassasalariga yetkazib berildi hamda tibbiy-ijtimoiy yordam ko‘chma brigadalari orqali tarqatilindi.
Mazkur loyihaning davomi sifatida 2024-yil 20-iyundagi “Sog‘lom avlod uchun” fondi va “Resource and Policy Exchange” (AQSh) hamkorlik to‘g‘risidagi bitim asosida 2024-yilning iyul-avgust oylarida umumiy qiymati 422,85 ming AQSH dollariga teng 131,3 tonna vitamin va minerallar bilan boyitilgan quruq sabzavotli sho‘rvalar shaklida navbatdagi gumanitar yuk kelib tushdi. Ushbu insonparvarlik yuklari Maktabgacha ta’lim va maktab ta’limi vazirligi, Sog‘liqni saqlash vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi va Sog‘lomlashtirish vazirligining tasdiqlangan qo‘shma taqsimotiga asosan viloyatlar markazlariga va ijtimoiy muassasalarga yetkazib beriladi. Loyiha doirasida “Resource and Policy Exchange” (AQSh) nodavlat notijorat tashkiloti har yili grant ajratadi.

В соответствии с Соглашениями о сотрудничестве между Фондом «Соглом авлод учун» и Негосударственной некоммерческой организацией «Resource and Policy Exchange» (США) на средства выделенных USAID был успешно реализован в 2010-2023 годах проект «Продовольствие во имя мира», в рамках которого Фондом был принят гуманитарный груз в виде сухих овощных супов, обогащенными витаминами и минеральными веществами за 2010-2023 гг. всего в объеме 1 тысяча 557,96 тонн на общую сумму более 4 миллиона 423,5 тысяч долларов США, который был своевременно распределен и доставлен по социальным учреждениям Республики Узбекистан и роздан через передвижные бригады медико-социальной помощи Фонда "Соглом авлод учун" нуждающемуся населению страны.
В продолжение данного проекта на основании Соглашения от 20 июня 2024 года О сотрудничестве между Фондом «Соглом авлод учун» и Негосударственной некоммерческой организацией «Resource and Policy Exchange» (США) в июле-августе 2024 года прибыл очередной гуманитарный груз в виде сухих овощных супов, обогащенными витаминами и минеральными веществами в объеме 131,3 тонн на общую сумму около 422,85 тысяч долларов США, которой будет доставлен до областных центров и передан социальным учреждениям, согласно утвержденного совместного распределения Министерства дошкольного и школьного образования, Министерства здравоохранения, Национального агентства социальной защиты при Президенте Республики Узбекистан и МНБФ "Соглом авлод учун" от 26 июня 2024 года.