"Соғлом авлод учун" халқаро хайрия фондининг 12 ойида амалга оширилган харажатлар тўғрисида маълумоти
| "Соглом авлод учун" халқаро хайрия фондининг 12 ойида амалга оширилган харажатлар тўғрисида маълумоти | ||
| № т/р | Харажатлар | Жами (сўмда) |
| 1. | Давлат ва Фонднинг ўз дастурларини амалга ошириш билан боғлиқ харажатлар | 5 529 493 673,48 |
| 1.1. | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 22 йил 1996 февралдаги 71-сонли "Ўзбекистон Республикасида тиббий-ижтимоий патронаж тизимини ташкил этиш тўғрисида" ги қарори ижроси юзасидан кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам бригадаларни сақлаш учун Давлат бюджетидан ажратилган маблағлари. | 676 076 838,53 |
| 1.2. | "Friedensdorf International" (Германия) халкаро ташкилоти томонидан Ўзбекистон Республикаси клиникаларида бемор болаларда жарроҳлик амалиётларини ўтказиш харажатлари. | 1 096 878 804,47 |
| 1.2.1. | Туғма юрак нуқсони "Тетрада Фалло, Қоринчалараро нуқсон, Бўлмачалараро нуқсон ва унинг асоратлари." | 1 033 169 278,00 |
| 1.2.2. | Туғма тананинг ортопедик нуқсонлари: "Туғма бўйин қийшиқлиги, маймоқлик, ортопедик оёқ нуқсони. | 3 000 000,00 |
| 1.2.3. | Туғма юз нуқсонлари: "Лаб ва танглайнинг нуқсони, лаб-бурун деформацияси, каверноз гемангиома" | 38 750 000,00 |
| 1.2.4. | Пластик жарроҳлик: "Тананинг куйишдан кейинги чандиқли контрактуралари, синдактилия ва полидактилия". | 16 800 000,00 |
| 1.2.5. | Бошқа харажатлар - банк комиссияси ва х.қ. | 5 159 526,47 |
| 1.3. | АҚШнинг «Procter & Gamble» компания томонидан “Wings Distribution Company” МЧЖ орқали молиялаштириладиган "Болагат даври" ва "Сог тан-соғлом бола" лойҳаларини амалга ошириш харажатлари | 1 059 212 198,29 |
| 1.4. | АҚШнинг Халқаро Тараққиёт Агентлиги (ЮСАИД) ҳомийлигидаги "Тинчлик учун озиқ-овқат" лойиҳаси бўйича «Breedlove» корпорацияси (АҚШ) томонидан ишлаб чиқарилган қуритилган сабзавотли шўрвани кўринишида «Resource and Policy Exchange» ташкилоти томонидан (АҚШ) (грант) инсонпарварлик ёрдамларини кабул килиш, ҳудудларга етказиш ва мониторинг килиш харажатлари | 140 450 260,00 |
| 1.5. | АҚШ Халқаро Тараққиёт Агентлиги (ЮСАИД) ва «Abt ASSOCIATES INC.» (АҚШ) компанияси томонидан молиялаштирилган "Туберкулездан холи Узбекистон" лойиҳани Сирдарё ва Фарғона вилоятларидаги Мультидисциплинар жамоаларни фаолиятини куллаб-кувватлаш ва амалга ошириш харажатлари | 2 326 955 207,93 |
| 1.6. | АҚШ "Америкерз" халкаро ташкилоти томонидан молиялаштирилган "Ихтисослаштирилган давлат таʼлим муассасасини ичимлик ва хужалик суви билан таʼминлаш" номли лойиҳасини Қорақалпоғистон Республикасининг Хўжайли туманида жойлашган 3-сонли руҳий касалликларга чалинган болалар учун ихтисослаштирилган давлат таълим муассасасини сув билан таъминлаш бўйича лойиҳани амалга ошириши доирасида харажатлари | 11 491 069,47 |
| 1.7. | Фонднинг халқаро ҳамкорларидан гуманитар ёрдам жалб қилиш, шунингдек Фонд устав фаолиятининг шаффофлиги таъминлаш бўйича чора-тадбирларни амалга ошириш билан боғлиқ харажатлари | 38 674 121,52 |
| 1.8. | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 22 йил 1996 февралдаги 71-сонли "Ўзбекистон Республикасида тиббий-ижтимоий патронаж тизимини ташкил этиш тўғрисида" ги қарори ижроси билан боғлиқ Фонд томонидан кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам бригадалар фаолиятининг таъминлаш учун харажатлари | 134 916 173,27 |
| 1.9. | Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамияти бошқа институтларини қўллаб-қувватлаш жамоат фонди томонидан нодавлат нотижорат ташкилотларни қўллаб-қувватлашга йўналтирилган «Тошкент шахрининг туризм салоҳиятини ҳамда ҳизмат кўрсатиш тизимини ривожлантиришда фуқаролик жамияти институтларининг ўрни» мавзусидаги учинчи давлат гранти | 44 839 000,00 |

Расходы МНБФ "Соглом авлод учун" за 12 месяцев 2024 года
| 1. | Расходы, связанные с реализацией Государственных и собственных программ Фонда | 5 529 493 673,48 |
| 1.1. | Расходы бюджетных ассигнований на содержание передвижных бригад медико-социальной помощи в соответствии с постановдением Кабинета Министров РУз. от 22.02.1996г. за №71 | 676 076 838,53 |
| 1.2. | Грант "Friedensdorf International" (Германия) проведение операций в клиниках Республики Узбекистан всего | 1 096 878 804,47 |
| 1.2.1. | Врожденный порок сердца "Тетрада Фалло, ДМЖП, ДМПП, СЛА, ЛГ, ОАВК." | 1 033 169 278,00 |
| 1.2.3. | Челюстно-лицевые операции "с врожденной аномалией губы и неба, носогубная деформация, кавернозные гемангиомы" | 38 750 000,00 |
| 1.2.4. | Пластические операции "Послеожоговое келоидные контрактуры руки и ноги, Синдактилия, Полидактилия, " | 16 800 000,00 |
| 1.2.5. | Прочие расходы - комиссия банка, канцтовары | 5 159 526,47 |
| 1.3. | Во исполнение уставных задач Фонда и в целях реализации совместно с компанией «Procter & Gamble» и ООО "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" Программ - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола". | 1 059 212 198,29 |
| 1.4. | Проект «Продовольствие во имя мира», спонсированной Агентством США по международному развитию (ЮСАИД), направленной на оказание гуманитарной помощи в виде распределения дегидратированного овощного супа, произведенного корпорацией «Breedlove» (США), от организации «Resource and Policy Exchange» (США) (грант) | 140 450 260,00 |
| 1.5. | Проект в двух пилотных регионах (Сырдарьинская и Ферганская области) Проекта USAID "Узбекистан свободный от туберкулеза" - создание и содержание мультидисплинарных команд -МДК. | 2 326 955 207,93 |
| 1.6. | Проект Международной организации "Америкерз" в рамках реализации совместного Проекта по реконструкции водоснабжения специализированного государственного образовательного учреждения для детей с психическими растройствами №3, расположенного в Ходжейлийском районе Республики Каракалпакстан | 11 491 069,47 |
| 1.7. | Расходы, связанные с привлечением гуманитарной помощи от международных партнеров Фонда, а также осуществление мероприятий по обеспечению гласности и отчетности уставной деятельности Фонда | 38 674 121,52 |
| 1.8. | Расходы по выполнению постановления Кабинета Министров Республики Узбекистанот 22 февраля 1996 года за №71 "О создании системы медико-социального патронажа в Республике Узбекистан", целью деятельности передвижных бригад медико-социальной помощи является постоянное и планомерное изучение удовлетворения потребности семьи, группы лиц и отдельных лиц, особенно в сельской местности, в медико-социальной помощи, включая бюджетные ассигнования. | 134 916 173,27 |
| 1.9. | Общественный фонд по поддержки ННО и других институтов гражданского общества при Ташкентском городском Кенгаше народных депутатов проект «Роль институтов гражданского общества в развитии туристического потенциала Ташкента и системы обслуживания» | 44 839 000,00 |
| 2. | Расходы для осуществления уставной деятельности: | 2 087 942 088,19 |
| 2.1. | Содержание Центрального аппарата, включая АУП, всех специалистов, технический персонал | 1 787 847 891,74 |