“Sog‘lom avlod uchun” fondning 2025-yil yarim yillik yakunlari bo‘yicha hisob-kitob hisobvaraqlariga tushgan mablag‘lar to‘g‘risida ma’lumot
| № т/р | Номи | Жами (сўмда) |
| 1 | Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарорига мувофиқ кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳларини сақлаш учун бюджетдан ажратмалар. 02/22/1996 йил 71-сон учун | 260 983 847,08 |
| 2 | Ўз бошланғич тузилмаларидан олинган даромад | 1 177 586 000,00 |
| 3 | Жисмоний шахсларнинг инсонпарварлик киримлар | 182 699 000,00 |
| 4 | Тўлов тизимлари орқали тушумлар | 9 007 437,35 |
| 5 | Ташкилотларидан тушган тушумлар (маҳаллий ҳомийлар) жами: | 216 194 600 |
| 5.1. | Фонднинг Низомида кўрсатилган миссияларни бажариш мақсадида «Procter & Gamble» ташкилоти билан ҳамкорликдаги - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола" лойихалар | |
| 6 | Халқаро лойиҳалар жами | 1 467 684 064,54 |
| 6.1. | Марказий Осиёда сил касаллигини бартараф этиш лойиҳаси Жиззах, Сирдарё ва Фарғона вилоятларидаги тиббиёт муассасаларини тиббий буюмлар ва жиҳозлар кўринишида қўллаб-қувватлашга қаратилган. (лойиха) | 196 371 264,54 |
| 6.2. | "Friedensdorf International" (Германия) лойиҳаси доирасида Ўзбекистон Республикаси клиникаларида бемор болаларда жарроҳлик амалиётларини ўтказиш | 1 271 312 800,00 |

Сведения о поступлениях денежных средств на расчетные счета МНБФ "Соглом авлод учун" за 1 полугодие 2025 года
| 1 | Бюджетные ассигнования на содержание передвижных бригад медико-социальной помощи в соответствии с постановдением Кабинета Министров РУз. от 22.02.1996г. за №71 | 260 983 847,08 |
| 2 | Поступления от собственных низовых структур | 1 177 586 000,00 |
| 3 | Пожертвования от физических лиц | 182 699 000,00 |
| 4 | Поступления через платежные системы | 9 007 437,35 |
| 5 | Поступления от сторонних организаций (местные спонсоры) всего: | 216 194 600,00 |
| 5.1. | ООО "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" и компании “Проктер энд Гэмбл” Программы "Балогат даври" и "Сог тан - соглом бола" | 216 194 600,00 |
| 6 | Международные гранты всего | 1 467 684 064,54 |
| 6.1. | Проект в двух пилотных регионах (Сырдарьинская и Ферганская области) Проекта USAID "Узбекистан свободный от туберкулеза" - создание и содержание мультидисплинарных команд -МДК. | 196 371 264,54 |
| 6.2. | Проект Международной организации "Friedensdorf International" (Германия) - оперативное лечение детей в клиниках Узбекистана | 1 271 312 800,00 |